Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Financovanie a Reality pod jednou strechou

Financovanie a Reality pod jednou strechou

Prečo je pre Vás výhodnejšie riešiť kúpu aj financovanie pod jednou strechou?

Nie je to len komfortnejšie, ale predíde sa aj nezrovlanostiam a prípadným zádrheľom pri riešení financovania.

Čo treba vedieť o hypoúveroch dnes?

V dnešnej dobe sa už takmer nikto nedostane k 100%nému financovaniu z hypoúveru, preto je dôležité vedieť aké podmienky by ste mali spĺňať, v ktorej banke Vám poskytnú úver za akých podmienok a aká je najvyššia možná výška úveru, o ktorú by ste mohli žiadať. Štandardne banky poskytujú financovanie kúpy nehnuteľnosti maximálne do výšky 80% z hodnoty resp. z kúpnej ceny uvedenej v kúpnej zmluve, zvyšok si musí žiadateľ zabezpčiť a uhradiť z vlastných zdrojov.

Čo si treba prebrať pred podpisom rezervačnej zmluvy?

Preto nie je jedno, či si tieto skutočnosti s Vami Váš realitný maklér pred podpisom rezervačnej zmluvy prebral. Podpisom rezervačnej zmluvy a úhradou rezervačného poplatku sa zaväzujete nehnuteľnosť za vopred dohodnutých podmienok a za dohodnutú kúpnu cenu odkúpiť a podpísať kúpnu zmluvu do určitej lehoty - tj do tejto lehoty by stemal mať úver schválený. Ak však podmienky splniť nedokážete, o rezervačný poplatok prídete. V neposlednom rade, Vy ako žiadateľ o úver musíte k úveru predložiť aj znalecký posudok, ktorý by k procesu nebol potrebný, ak by sa financovania uskutočnilo iba z vlastných zdrovoj. Preto si náklady na vyhotovenie znaleckého posudku hradíte Vy ako kupujúci, ak však k podpisu kúpnej zmluvy nedôjde z dôvodu, že Vám úver nebol poskytnutý, prichádzate aj o sumu investovanú do znaleckého posudku.

Preto je dôležité, aby s Vami všetko do podrobna ešte pred podpisom rezervačnej zmluvy alebo akejkoľvek dohody prebral kompetentný realitný maklér, ktorý rieši aj finančné poradenstvo a má s hypotékami skúsenosti. Prepojenie realít a financií má teda oveľa väčší zmysel ako by sme si mysleli - preto máme my oba tieto sektore prepojené pod jednou strechou.

Procesovanie hypotekárneho úveru

Hypotekárny úver upravuje zákon a banky musia dodržiavať nariadenia, v zmysle ktorých si musia žiadateľa o úver preveriť:

  •  aký má príjem,
  • odkiaľ ho poberá,
  • musia si preveriť jeho úverovú históriu v Centrálnom registri úverov.

Ďalej musia preveriť nehnuteľnosť, ktorá bude v prospech úveru založená záložným právom banky na liste vlastníctva. Preveruje sa to či sú vysporiadané pozemky, prístupová cesta, či na pozemku nie sú čierne stavby - nezapísaná garáž, hospodárska budova, resp. prístavba a či na nehnuteľnosti neviazne žiadne nekaceptovateľné ťarchy.

Nakoniec sa preveruje účel úveru, na čo sa peniaze z úveru použijú.

Zložku úveru dáva dokopy a odovzdáva do banky kompetentný maklér, ktorý má v NBS registráciu, pravidelne absolvuje školenia a v banke, kam zložku odovzdá má pridelené evidenčné číslo. Dať dokopy zložku hypoúveru je iba začiatok, ďalej nasleduje proces schvaľovania, pričom banka komunikuje s kontaktnou osobou - maklérom, dopĺňa za klienta chýbajúce alebo dodatočné podklady. Informácie o stave schvaľovania môže banka poskytovať iba kontaknej osobe alebo žiadateľovi o úver. Preto ak úver klient rieši cez iného sprostredkovateľa, resp si ho vybavuje sám - časokrát práve tu dochádza k nedorozumeniam a k problémom. Po schválení úveru, si banka určí podmienky čerpania úveru, na základe ktorých realitná kancelária dá pripraviť kúpne zmluvy a v súčinnosti s predávajúcim, kupujúcim zabezpečí na jeden deň podpis záložných, úverových a kúpnych zmlúv.

Banka si medzi inými dáva podmienku aj predložiť poistenie kupovanej resp. zakladanej nehnuteľnosti a následné vinkulovanie poistky v prospech financujúcej banky - toto Vám tiež vie maklér - sprostredkovateľ zabezpečiť. Tým sa naozaj všetko vyrieši pod jednou strechou. Každá banka preferuje tú svoju zmluvnú poisťovňu, u nás dostanete ponuku a nezávislé porovnanie všetkých poistných produktov a zvinkulujeme ich Vám na mieste.

Prečo sa zveriť do rúk profesionála?

Kataster vybavíme a splnenie odmienkok čerpania úveru zabezpečíme za Vás MY. Za sprostredkovanie celého procesu si nás zaplatí banka províziou, pre VÁS je tento proces zadarmo a navyše spoluprácujem so všetkými bankami, ktoré na našom trhu pokytujú úvery na bývanie, zabezpečíme Vám objektívnu a komplexnú ponuku s porovnaním všetkých parametrov úveru! Sprostredkovateľ, ktorý si za sprostredkovanie úveru od klienta vypýta finančnú odmenu od Vás - porušuje zákon!

Preto sa neváhajte s dôverou obrátiť na nás - profesionálov, realitných maklérov a finančných sprostredkovateľov so skúsenosťami a prehľadom.

My Vám celý proces predaja a financovania zabezpečíme na jednom mieste - pod jednou strechou!