Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Ocenenie nehnuteľnosti

Pri predaji je vždy najdôležitejšie stanoviť tú správnu cenu.

  • Predávajúci chce za svoju nehnuteľnosť dostať čo najviac, kupujúci chce ušetriť, nájsť ten správny balance Vám pomôže práve sprostredkovateľ, ktorý má prehľad o trhu dokáže čo najobjektívnejšie prepojiť obe strany. Pri stanovení ceny nehnuteľnosti sa vždy berie do úvahy vek stavby, technický stav, poloha, občianska vybavenosť, v prípade starších nehnuteľností aj predpokladaný náklad na údržbu resp. rekonštrukciu nehnuteľnosti, ceny podobných nehnuteľností v ponuke.
  • V prípade zariadených nehnuteľností je vždy nutné naceniť zvlášť zariadenie a zvlášť hodnotu nehnuteľnosti. Predávajúci premieta do ceny aj svoje emócie a spomienky spojené s nehnuteľnosťou. Kupujúci však chce vedieť akí sú susedia, čo bude musieť na nehnuteľnosti opraviť a hľadá chyby, aby mal argumenty na zníženie ceny. Objektívny a nezaujatí náhľad na nehnuteľnosť má práve sprostredkovateľ, ktorý s nehnuteľnosťami aktívne pracuje a vie presne nehnuteľnosť naceniť tak, aby bola cena férovo a objektívne nastavená.
  • Máme tím spolupracovníkov v stavebníctve, interiérových a exteriérových architektov, ktorí Vám aj z neobývanej a starej nehnuteľnosti dokážu pri zohľadnení všetkých technických parametrov nehnuteľnosti vytvoriť náhľad, čo by sa z nej dalo vyčarovať za prijateľný budget.
  • Máme vlastných špecialistov na homestaging, ktorí s minimálnou investíciou dokážu zo zastaralého interiéru vytvoriť teplý a útulný domov aj pre tých, ktorí tieto schopnosti nemajú.
  • Preto je dôležité obrátiť sa na odborníkov – my Vám pomôžeme domov nájsť, aj Vám ho zrekonštruovať a zariadiť, aby ste sa v ňom naozaj cítili ako doma.
  • V prípade financovania nehnuteľnosti cez hypoúver, máme dlhoročných overených partnerov a spolupracovníkov znalcov, ktorí Vám vyhotovia znalecký posudok na nehnuteľnosť s objektívnou hodnotou. Podklady k vypracovaniu znaleckého posudku Vám zabezpečíme my.
  • Môžete sa na nás s dôverou obrátiť aj napr. v prípade vysporiadania BSM, resp. v prípade dedičského konania, dokážeme Vám vyhotoviť odhad trhovej ceny potrebný k týmto úkonom.